QFile::seek: IODevice is not open

iodeviceerrorPyQt ile gif oynatıyorsunuz ve uygulamanız bir yerinde QFile::seek: IODevice is not open gibi bir hata verip kilitleniyor ve siz google amcaya nedir bunun sebebi diye sorup buraya geliyorsunuz, merak etmeyin doğru yerdesiniz :) Yapmanız gereken gif dosyası movie nesnesine yüklenirken bütün framelerin cachlenmesini sağlamak. Bu da şöyle oluyor:

self.movie.setCacheMode(QtGui.QMovie.CacheAll)

vee hatadana eser yok..

Sloganımızı da söyleyelim: “Exceptionsız günler sizinle olsun..”

6 thoughts on “QFile::seek: IODevice is not open”

 1. Benim anlamadığım başka bir konu.Python nu yazan adamın google da maaşla çalışması ilginç.Sanırım u ve bunun gibi sorunlar yüzünden adam baktı bundan çıkamayacak bıraktı sende hala bununla uğraşıyorsun bilader
  Ne gerek var kur aslanlar gibi windows üzerine .NET sürükle bırak programcısı ol ve bunuda bangır bangır her yere yaz. .NET Software Devoloper diye. Ne melem bir şeymiş bu Python yaw SWF oynatmıyor bir CİF oynatacak binbir naz yapıyor.

  Boş işler bunlar uğraşma:)))

 2. @Hüseyin: Evet, exceptionlar herşeyimiz aslında ama insan görünce de bir kötü olmuyor değil :))

  Ciddi olsa bana bunun için para vermezdi sanırım :) no comment iyidir :)

 3. Yaw tabiki ciddiyim.:)))
  Şaka bir yana Python u her yazılımla uğraşan arkaaşa tavsiye ediyorum.Zamanla sahip olduğu dez avantajlar giderilecektir.Bu yzden dileğim mobil cihazlardaki python framwrok lerin yaygınlaşması ve desteğin artması.Nokia bu konuda bana ümit veren firma.Google a ise crome dan sonra daha güvensiz bakıyorum.Her yaptığı hizmetten memnunum ama açık kaynağa olan desteğini crome gibi kapalı kaynak bir programı piyasaya sürerek vermesi ilginç.

  Bence bizim Free sofware ile Açık kaynak yazılımlar arasındak ayrımı iyi yapmamız ve kendimize ait bazı projeleri yapmamız gerektiğine inanıorum.
  Örneğin bir kaç yazılımcı arkadaşa destek olup Python nun Flash içerik desteğini vermesi için kütüphane oluşturmalarını sağlayabiliriz.Ya da gömülü sistemler için bazı kütüphanelerin elden geçirilip yükten arındırılması gibi işler yapılabilir.Aydın bu konuda (Python) epey yol kat ediyor ve durmak gibi bir niyeti yok:))).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *