print(“birşeyler”)

Uzuun zamandır birşey yazamıyordum. Hatta yazdığım en son yazının bitirme projemin taslağı olduğunu gördüğümde utanmadım desem yalan olur. Bu arada hayatımda önemli gelişmelerde oldu tabi. Bu yazıda onlardan bahsedip aradaki geçen süreyi hızlı bir şekilde kapatmayı planlıyorum.

Bu arada olanları kısaca özetleyeyim.

  • Burada taslağını paylaştığım tezimi bitirdim. Sitedeki ile aynı olmasa da ona yakın birşeyler yaptım diyebilirim.
  • Tezimi vermekle kalmadım 5 senemi verdiğim Ege Üniversitesinden de mezun oldum.
  • Beni zorla öğretmen yapmak isteyen sisteme inat (meslek lisesi sendromu) KPSS’ye girmedim.
  • Şu an bir şirkette programcı olarak çalışıyorum. J2ME ile programlama yapıyorum.
  • Uzun bir süre uzak kaldığım Python’a tekrar başladım, PyQt öğreniyorum.
  • UBE’de (Uluslarası Bilgisayar Enstitüsü, Ege Üniversitesi) master yapmak istiyorum. ALES’e ve Yabancı Dil Yeterlilik Sınavı’na girdim, mülakat için Eylül’ü bekliyorum.

Kısaca özeti bu şekilde. Bundan sonra daha sık yazmayı planlıyorum. Hatta ShowMeDo tarzında videolar eklemeyi de planlıyorum. Umarım bunlar için zaman ayırabilirim. Planlama konusunda sıkıntı yaşadığım oluyor.

** Sitenin daha çok insana ulaşması açısından daha çok örnek-makale-belgeye ihtiyaç var. Python’la uğraşan bilgisini, deneyimini paylaşmak isteyen arkadaşlar olursa benimle iletişime geçerlerse sevinirim. Burayı kişisel blog olarak tutmak niyetinde değilim. Amacım Python ile ilgilenenlere faydalı olabilecek bilgilerin bulunduğu bir yer olması. Bu konu ile ilgilenen arkadaşlar sitede yazar olarak bilgilerini paylaşabilirler.

Kalın sağlıcakla..